DomůNovinkyMEDIAPodmínky hraníSíň slávyKontaktZpracování osobních údajůO nás

Krátké recenze hráčů, kteří dosáhli 20. level:

"Konečnš je tady hra, která podle mého názoru chytí každého. Má to šťávu, propracované detaily, vtipné komentáře. Autorům patří obrovský dík a uznání."

Klobi - Čaroděj

"Jednoznačne najlepšia browser hra, ktorá nie je len o stavaní budov, ale má zaujímavý príbeh, hrdinu, ktorý chodí na questy a kontinent, kde medzi sebou hráči môžu súťažiť :D"

madman_24 - Špion

"Máš rád příběhové dobrodužství??Máš rád on-line komunikaci s ostatními hráči?Jsi trpělivý??Pak je tato hra pro tebe jako stvořená...Pokud ne,tak ti můžu doporučit tak maximálně solitare...."

Leo

"Myslel jsem, že už nenajdu žádnou zajímavou hru... Zatím jsem na 20 levelu a pořád mě hra něčím překvapuje. Příběh je zajímavý a někdo odvedl kus dobré práce. Uvidíme, jak se bude dařit dál :o)"

Obsah

Niborea obsahuje tyto základní prvky:
  • kvalitní a dlouhý příběh, který může hráč hrát klidně i sám jako single-player game
  • množství originálních, zábavných postav a jejich dialogů
  • silné RPG prvky v podobě hrdiny, který bojuje s NPC, jinými hráči a nahrazuje rekrutování armád. Hrdina může volit mezi povoláními Bojovník, Čaroděj, Špión a Hospodář a postupně si vybírat a vylepšovat desítky abilit.
  • budování města, které nemůže žádný silnější hráč zničit a znechutit tak hru nováčkům nebo méně aktivním hráčům
  • systém různých typů kontinentů - mírové kontinenty pro ty, kteří nechtějí bojovat, ale budovat, přátelsky soutěžit a hrát příběh. Bojové kontinenty pro ty, kteří rádi zápasí a škodí si navzájem.
  • hra je zdarma

Představujeme vám novou browserovou free-to-play hru Niborea z poněkud netradičně pojatého fantasy světa. Ujmete se mladého, nešťastného Prince, kterého jeho Macocha připravila o trůn a vyhnala do vzdáleného zapadákova. Tentokrát je to osobní: nebudete zachraňovat ani svět, ani mír, ani nejvyšší dobro, ale to, co vám po právu náleží - vaše dědictví, trůn a hrdost.
Od jiných strategicko - budovacích browser-based her se Niborea liší několika prvky a vylepšeními, jako je například silná přítomnost RPG elementů zosobněná Hrdinou, který postupuje na nejvyšší 120. level, disponuje desítkami abilit a magických předmětů, na výběr má několik povolání (Mág, Špión, Válečník a Hospodář) a bojuje proti questům plným nepřátel několika ras, kteří na Hrdinu chrlí různé kombinace unikátních kouzel.
Na rozdíl od většiny jiných browserovek, Niborea obsahuje propracovaný, humorně laděný příběh a plnohodnotnou singleplayerovou kampaň, která zajistí desítky až stovky hodin zábavy. Pokud hráč nechce, nemusí s ostatními protihráči vůbec bojovat. Umístí se na jeden z mírových kontinentů, kde je chráněn proti útokům a nájezdům ostatních a může si sám v klidu proklestit svou cestu příběhem.
Pokud hráč bojovat chce, stačí se přemístit na bojový kontinent kde nefungují ochrany proti kouzlení a špionáži, a hráči si mohou navzájem s chutí škodit a v aliancích bojovat o dominanci nad daným kontinentem. Občas tajnou akcí prolomí nepříteli magickou obranu a společně ho pak zasypou sprškou kouzel, jindy zas nejprve kouzly oslabí jeho tajnou službu a podniknou zlodějský nájezd na jeho zlato a suroviny, a při odchodu poníží jeho obyvatele. Po celkovém vítězství si mohou založit další kontinent a souboj zopakovat.
V Niborei na rozdíl od jiných her není možné nikoho příliš zdevastovat a znechutit mu tak zábavu poničením jeho těžce budované základny. Z každého útoku se dá vzpamatovat za krátký čas.
Hra obsahuje managementovou část kde hráč buduje své město a jeho okolí, příběhovou část v níž hrdina bojuje proti hordám nepřátel a získává dodatečné zdroje, a multiplayerovou část ve které si to hráči rozdávají mezi sebou. Hra je přizpůsobivá, při tvorbě se pamatovalo na hráče aktivní i příležitostné.
V Niborei je velmi žádoucí skutečná spolupráce několika hráčů a při větších soubojích třeba spojovat schopnosti několika povolání. Nejde jen o společný útok hrubou silou, ale o chytré kombinování různých kouzel a abilit. Ty se vzájemně doplňují a podporují, a výsledkem úspěšné koordinace je unikátní multiplayerový zážitek.
Hra se dá hrát zcela zdarma, ale samozřejmostí jsou různé výhody navíc pro platící prémiové hráče. Jde o usnadnění, jejichž existence nevytváří žádnou zásadní nerovnováhu v neprospěch neplatících hráčů.
Při orientaci ve hře nováčkům pomáhají zkušenější hráči, které si lze zvolit za patrona, přičemž je v jejich zájmu aby se nováčkovi, jejich vazalovi, dařilo. Vždy je proto k dispozici někdo, kdo ochotně a rád poradí s problémem nebo zákysem.
Niborea běžela v beta testu celý rok a je tedy slušně vyladěna, stále je však vylepšována a momentálně se nachází v pro-release stadiu téměř před dokončením. Už tak je ale lepší než všechny ostatní hry této kategorie, to její tvůrci zaručují a pokud jim nevěříte, vyzkoušejte ji:)